Veľkonočné jedlo trochu inak

Spojenie tradičných sviatkov jari, oslavy prírody a novej energie s jedlom

Dlho som uvažovala čo ponúknuť mojim čitateľom okrem pravidelných blogov na stránke www.vyziva5elementov.eu. Dospela som k názoru, že spojím tradičné sviatky jari, oslavy prírody a novej energie s jedlom. Nechcem písať ďalšiu kuchársku knihu ani časopis. Nápad mi ponúkla moja kamarátka Erika Lamperová. Dlhé roky spolu varíme stredovek. Slovo dalo slovo a zrodil sa projekt.

 

Jarné jedlo, stolovanie a sviatky trochu inak.

Čo v tomto  e-booku nájdete:

 • 1

  Spojenie tradícií a zdravej výživy

  V e-booku Vás prevediem tradíciami našich predkov v tomto krásnom jarnom období, deň po dni. Každý deň sa zastavíme pri zvykoch a obradoch, často spojených s jedlom, ktoré Vám pohladí všetky zmysly. Jedlá sú zostavené tak, že rešpektujú štyridsaťdňový pôst. Ak ste držali pôst, tak po tomto období treba začať veľmi opatrne, zdravo a výživne, aby sa organizmus nezrútil. E-book je vhodný aj na odľahčujúcu kúru.
 • 2

  Odľahčenie tela

  Jedlá som zostavila podľa piatich elementov a v e-booku ich nájdete až 27. Sú ľahké, výživné bez kravského mlieka, cukru, múky a mäsa (až na jednu malú výnimku). Vhodné pre tých čo chcú žiť zdravo, chutne a výživne. Vhodné pre tých, čo majú radi zmenu, ale pritom uctievajú tradície.
 • 3

  Odľahčenie duše

  Jar je začiatkom optimistického obdobia, je časom s väčším svetlom a jasom v prírode ale aj v nás. V týchto časoch jarnej rovnodennosti je viacej šancí a priestoru na nové začiatky. Predtým sa však treba zbaviť starého. Skúste si urobiť malý rituál počas týchto dní. Inšpirácie nájdete v e-booku.
 • 4

  Potešenie pre všetky zmysly

  Konečná realizácia prebiehala v netradičnom prostredí Mníchovho dvora v Slovenskej Ľupči a pivničke dýchajúcej atmosférou roku 1826. Servis nám poskytol obchodik BIBI dekor v Banskej Bystrici. Za fotkami (jedlá nedeľa a pondelok) stojí náš nový fotograf Jakub Lidis. Nebudem ho zvlášť predstavovať jeho prácu uvidíte sami. Myslím, že sa nám podarilo dosiahnuť harmóniu, ktorá poteší Vaše chute.

Pripraviť sviatočné, krásne vyzerajúce a navyše i zdravé jedlo bez mlieka múky a ingrediencíí, ktorých použitie v kuchyni nie je až tak obvyklé, je pre kruh našich priateľov, ktorí s nami varia vo WU SING centre (Senica - časť BANSKEJ BYSTRICE ) už akousi samozrejmosťou. V tomto e-booku nájdete to najlepšie, čo sme spolu pripravili.

Erika Lamperováčasopis Vitalita

Sonička nám zase raz namixovala elixír zdravia, do ktorého pridala veľa lásky. Jej recepty sú úžasné, inšpiratívne a treba ich určite vyskúšať.

Zuzana Hanákováadministrátor webu www.vyziva5elementov.eu

Malá ochutnávka 

_IGP9169

Potrebujete pomoc?

Napište mi na smilova@gmail.com  alebo volajte  +421 908 979 605.

Som tu pro Vás, rada Vám pomôžem.